SERVİS > Vize İşlemleri

Zamanınız çok değerli. Aracınızın vize işlemlerini biz yürütelim zamanınız size kalsın…

Araç muayenesi, TÜV Türk’e bağlı muayene istasyonlarında gerçekleşir. Muayenelerin amacı, taşıtların yolda seyir güvenliğine uygun olup olmadığını tespit etmektir.

Servisimiz sizin yerinize vize işlemlerinizi yürütür, aracınızın muayene öncesi kontrollerini yapar ve aracınızı tüm işlemler sonrasında size teslim eder. Böylece zamanınız size kalır…

Vize İşlemleri İle İlgili Merak Edilenler

ARACIM HANGİ DURUMDA MUAYENEDEN GEÇER?

  • Tüm ekipmanlar ve emniyet kemerleri tam ise,
  • Işıklandırmaları eksiksiz ve çalışır durumda ise,
  • Tüm yürüyen aksam, motor aksamı, lastikler, yol güvenliği için uygun ise,
  • Görüş şartlarını engelleyen bir unsur ya da eksiklik yok ise,
  • Fren değerleri yerinde ise,
  • Direksiyon ve ilgili sistemleri problemsiz ise,
  • Ruhsat bilgileri araç ile uyuşmakta ise, aracınız muayeneden geçer not alır.

PERİYODİK BAKIM MUAYENEDE ÖNEMLİ BİR ROL OYNAR MI?

Aracın vizeden geçmesi için periyodik bakım, olmazsa olmaz şartlardan değildir. Fakat aracın düzenli olarak periyodik bakıma girmesi ileride oluşacak sorun ve arızaları önler, erken tespit edilmelerini sağlar. Araca bakım yapılmaması durumunda araçta yağ kaçağı sorunları ve motor arızaları oluşabilir. Bu da aracın vizeden kalmasına neden olur. Servisimiz tarafından vize öncesi kontrol işlemleri yapılmakta aracınızın muayeneden geçer not alması için gerekli müdahale yapılmaktadır.

VİZE İŞLEMLERİ NE KADAR SÜRER, ZAMANIM OLMAMASI DURUMUNDA NE YAPABİLİRİM?

Muayene süresi yaklaşık olarak 1 ya da 1,5 buçuk saat sürebilir. Eğer aracı muayene ettirecek vaktiniz yoksa, servisimiz sizin için bütün işlemleri sizi yormadan gerçekleştirebilir. Yapmanız gereken tek şey aracı ruhsatıyla birlikte bize teslim etmek, araç eğer şirket üzerine ise ruhsatın yanı sıra, şirketin kaşesinin olduğu izin belgesi gereklidir.

SERVİSİNİZ ARACIMIN VİZE İŞLEMLERİNDE YARDIMCI OLABİLİR Mİ?

Aracın muayene öncesi kontrolünden, vize randevusunu almaya kadar bütün işlemlerinizi sizin yerinize takip edebiliriz, böylelikle gün içindeki zamanınız size kalır.