SERVİS > Garanti İşlemleri

Nissan Yeni Araç Garantisi

Nissan yeni araç garantisi, aracın müşteriye teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Nissan araçları binek otomobillerde 2 yıl/60.000 km, ticari araçlarda 2 yıl/100.000 km garanti kapsamında olup; ayrıca Nissan Otomotiv A.Ş, aracın ilk satış tarihinden itibaren başlamak üzere 3 yıl/100.000 km (60.000 mil) süresince (mesafe ve zaman kriterlerinden hangisi önce doldurulursa) Nissan Kalite Güvencesi ile işçilik ya da malzeme hatası sonucu üretimden kaynaklanabilecek problemlerin ücretsiz onarımını garanti eder. Araçların garanti süresi içinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değişen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin Nissan Yetkili Servisleri'nde onarımı yapılacaktır.

Orijinal Yedek Parça ve Aksesuar için;

Nissan Yetkili Servislerinde aracınıza takılan orjinal Nissan Yedek Parça ve Aksesuarlarının garanti süreleri km sınırı olmaksızın 14.06.2003 tarihli Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik ekinde belirtilen parçalar için en az iki yıl ve/veya Yönetmeliğe ilişik listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.

Garanti Kapsamı Dışında Kalan Hususlar

Garanti kapsamı bazı sınırlamalara tabidir. Kaza, hatalı kullanım, hava ve yol şartları gibi dış etkenler, orijinal Nissan parçası kullanılmaması, periyodik bakımların ihmali ya da araç üzerinde tadilat sonucu ortaya çıkan arıza, hasar ve gövde korozyonu bunların arasında sayılabilir. Daha detaylı bilgi için lütfen aracınıza ait garanti el kitabına bakınız.Garanti talepleriniz için garanti el kitaplarınızı lütfen yanınızda bulundurunuz. Garanti süreniz içinde kaybolan garanti el kitaplarınız için lütfen servisimize başvurunuz.